Pierwsza wizyta

Umawiamy się (najlepiej) telefonicznie: tel. 022 648 66 57. Nasze usługi są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Miasto St. Warszawa i dlatego podczas rejestracji trzeba podać swój PESEL.

Podczas tej wizyty specjalista dokonuje w trakcie rozmowy diagnozy, proponuje formy pomocy. Może też zapaść umowa na rozpoczęcie psychoterapii.


Psychoterapia

Programy pomocy dla osób z problemem alkoholowym i dla członków ich rodzin są podobne. Jest to psychoterapia indywidualna i grupowa. Na terapię grupową kierujemy gdy specjalista oceni, że pacjent jest do tego wewnętrznie gotowy.

Na sesje indywidualne umawiamy się w terminach w miarę możliwości dogodnych dla Państwa, sesje grupowe odbywają się głównie w godzinach popołudniowych.

Program podzielony jest na bloki kilkumiesięczne i nie umawiamy się od razu na całość lecz na każdy etap osobno. Należy jednak przejść ten program etap po etapie w jednym ciągu.

Cenimy także program 12 Kroków i zachęcamy do korzystania równolgle z terapią z mityngów Alkoholików Anonimowych, Al-Anon i DDA.

Lekarz

W poradni przyjmuje lekarz specjalista psychiatra. Wszyscy nasi pacjenci są kierowani na konsultację psychiatryczną.